Wysłanie wniosku o informacje publiczną

Kiedy szukanej informacji nie ma w BIP–ie a po wysyłce nie podpisanego, anonimowego wniosku nie udało się jej otrzymać. Urząd poprosił o podanie Twoich danych ( imienia, nazwiska oraz adresu) być może zamierza wydać decyzję o odmowie udostępnienia danych lub po prostu nie zamierza rozpatrywać nie podpisanego wniosku. Pojawia się problem bo chcesz uniknąć podawania swoich danych na wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Szczególnie w niektórych samorządach takie wnioski spotkają się z niezrozumieniem lokalnej władzy. Jakby mieli/mają coś do ukrycia.

Dobrze, że trafiłeś na tą stroną, ponieważ dowiesz o ciekawej możliwość współpracy w występowaniu o udostępnienie informacji publicznej.
Jesteś tutaj bo zależy Ci na dostępie do informacji publicznej, tak samo jak autorom poniższej inicjatywy.

Chcemy pozostawać anonimowi i nadal mamy na to szansę tworzą grupę. Grupę osób której członkowie będą mogli wrzucać na forum prośbę, propozycję wysyłania wniosku, inna osoba z grupy wyślę ten wniosku oficjalną drogą najlepiej przez E-puap .

Charakter, intensywność i zasady współpracy do uzgodnienia . Mogą się pojawić osoby zainteresowane dłuższą współpracą ale też i te z pojedynczymi problemami i każdy może liczyć na pomoc .

Wniosek o zaproponowanej przez Ciebie treści zostanie wysłany przez członka grupy :-

Wymieniamy się doświadczeniami, planujemy wspólne działania na jednym z portali społecznościowych, napisz do nas opisz krótko jaki masz problem, z jakiego urzędu chcesz otrzymać informację.

Osoby zainteresowane współpracą, proszę o o wysłanie maila na adres : info.publiczna@interia.com

Ponieważ zależy nam na pełnym, szerokim dostępie do informacji publicznej, by urzędy publikowały jak najwięcej informacji w BIP, by w biuletynach informacji publicznej znajdowały się informacje, które zgodnie z prawem powinny się tam znajdować a często, gęsto nie możemy ich tam znaleźć. Chcemy większej jawności w działalności naszych urzędów.

Dodaj komentarz